26 kwietnia rada Lokalnej Grupy Działania Ziemi Łańcuckiej wyraziła zgodę na dofinansowanie remontu kwotą 75 tys. zł w ramach wsparcia dla przedsięwzięć związanych z zachowaniem dziedzictwa lokalnego. Właścicielami obu obiektów jest parafia, ale na mocy umowy opiekuje się nimi Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka.
Obecnie stara plebania pełni rolę historyczną, kulturową, społeczną, edukacyjną, a nawet turystyczną. W 2001 r. w budynku, z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka, otwarto Muzeum Regionalne. Jest ono nie tylko ważnym elementem dziedzictwa kulturowego ze względu na swój etnograficzny charakter, ale również lokalnym produktem turystycznym, stworzonym przez mieszkańców sołectwa i wyposażonym w eksponaty pochodzące od mieszkańców, organizacji i parafii z Handzlówki (najstarsze eksponaty sięgają XVII wieku). Na liście zwiedzających obiekt są m.in. Węgrzy, Francuzi, Ukraińcy, czy Polacy mieszkający stale za granicą, ale mający korzenie w ziemi łańcuckiej.
Prace remontowe przy obu obiektach zakończą się najpóźniej w czerwcu 2018 r. Ich zakres to m.in.: demontaż istniejącego blaszanego pokrycia dachu, wykonanie zabezpieczenia dachu przed opadami na czas prowadzenia robót, oczyszczenie mechaniczne elementów drewnianych, montaż rynien, wymiana pokrycia dachu z blachy płaskiej ocynkowanej na dachówkę (tzw. Karpiówka półokrągła).
W ramach projektu zaplanowano również opracowanie folderu na temat Muzeum i zgromadzonych w nim eksponatów. Broszura będzie zawierać praktyczne informacje dla osób zainteresowanych zwiedzaniem lub zajęciami edukacyjnymi dla szkół, a ich uzupełnieniem będą wiadomości związane z historią Handzlówki - kapliczką z figurą św. Jana Nepomucena, ujęciami wody wybudowanymi przez hrabiego Potockiego, itp.
Przedsięwzięcie będzie finansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Formalnie wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Promocji Rozwoju Wsi Handzlówka, które w realizacji projektu będzie współpracować z samorządem wiejskim oraz parafią.